Jakie oświetlenie wybrać do salonu?

W każdym domu są pomieszczenia, na których aranżacje przeznacza się znacznie więcej czasu niż na pozostałe. Jednym z nich jest salon, który pełni funkcję reprezentatywną i w nim przyjmuje się zaproszonych gości. Ponadto bardzo często okazuje się on centrum życia rodzinnego, gdzie je się posiłki, rozmawia na ważne tematy czy też ogląda telewizję. Z tego też względu należy zadbać o to, by oświetlenie, które w nim zostanie zamontowane, było odpowiednie do potrzeb. Na rynku dostępnych jest wiele możliwości - żyrandole, lampy LED, lampy szynowe, plafony. W poniższym wpisie opisujemy krótko wymienione rodzaje produktów oświetleniowych.

Lampy LED do salonu, czyli prawdziwy hit ostatnich lat

Dzieje się tak przynajmniej z kilku powodów. Przede wszystkim jest to nowoczesna forma oświetlenia, która budzi podziw. Ponadto nie do przecenienia są jej walory użytkowe, gdyż lampy LED równomiernie rozświetlają całość pomieszczenia. Warto także zaznaczyć, że są to produkty oświetleniowe, które do optymalnego funkcjonowania potrzebują znacznie mniej energii elektrycznej, co przekłada się na oszczędności w budżecie domowym.

Żyrandole do salonu, czyli oświetlenie dla wielbicieli nowoczesnych wnętrz

Na samym wstępie należy zaznaczyć, że ten rodzaj produktu oświetleniowego sprawdzi się w pomieszczeniach o zarówno wysokim, jak i niskim suficie. Żyrandole do salonu doskonale będą się prezentować zwłaszcza w nowoczesnych przestrzeniach. Aktualnie bardzo dużą popularnością cieszą się modele sterowane za pomocą pilota. Dzięki niemu można swobodnie zmieniać w żyrandolach barwę światła, a także rozjaśniać je i przyciemniać w zależności od potrzeb.

Lampy sufitowe i plafony

To kolejne po oprawach LED i żyrandolach produkty oświetleniowe na naszej liście. Lampy sufitowe i plafony świetnie sprawdzają się w salonach o małym metrażu, a także niskim suficie. Nie zabierają bowiem przestrzeni użytkowej, a jednocześnie bardzo dobrze rozjaśniają całe pomieszczenie.

Niezwykle nowoczesne lampy szynowe

To prawdziwy hit ostatnich lat, który całkowicie potrafi odmienić wystrój pomieszczenia. Systemy oświetlenia szynowego sufitowego dzielą się na jednofazowe i trzyfazowe. Pierwszy z wymienionych modeli sprawdzi się doskonale w pomieszczeniach, gdzie wszystkie włączone lampy nie będą przeszkodą i zależy Ci na znakomitym doświetleniu przestrzeni. Systemy oświetlenia szynowego trzyfazowego to z kolei możliwość swobodnego włączania i wyłączania lamp w zależności od potrzeb, gdyż są one najczęściej podłączone do różnych faz.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium